Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Ռումինիայում
Նախարար Միրզոյանը հանդիպում կունենա Ռումինիայի արտաքին գործերի նախարար Բոգդան Աուրեսկուի հետ, որից հետո նախարարները հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Այցի շրջանակներում Արարատ Միրզոյանը կունենա նաև այլ բարձրաստիճան հանդիպումներ, այդ թվում՝ Ռումինիայի օրենսդիր մարմինների ներկայացուցիչների հետ։
Իր հանդիպումների ընթացքում նախարար Միրզոյանն անդրադարձ կկատարի Հայաստան-Ռումինիա երկկողմ համագործակցության և ՀՀ֊ԵՄ գործընկերության հարցերի, Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության մարտահրավերներին, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի։

Ararat Mirzoyan will be in Romania on a working visit
Minister Mirzoyan will meet with Romanian Foreign Minister Bogdan Aurescu, after which the ministers will hold a joint press conference.
Within the framework of the visit, Ararat Mirzoyan will also have other high-ranking meetings, including with representatives of the legislative bodies of Romania.
During his meetings, Minister Mirzoyan will address issues of Armenia-Romania bilateral cooperation and RA-EU partnership, challenges of stability and security in the South Caucasus, and other matters of mutual interest.