Մենք դատապարտում ենք այն, ինչ կատարվել է հայ ժողովրդի հետ. Լեհ պատգամավորները հարգանքի տուրք են մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Լեհաստանի Հանրապետությունը դատապարտում է այն, ինչ կատարվել է հայ ժողովրդի հետ. դա պետք է դաս լինի բոլորիս համար. ասել է Լեհաստանի խորհրդարանի Լեհաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռադոսլավ Ֆոգիելը:
Նրա գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արուսյակ Ջուլհակյանի ուղեկցությամբ ապրիլի 2-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել եւ ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Նրանք այցելել են նաեւ Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, ծանոթացել Եղեռնի մասին հավաստող վավերագրերին, դիտել ցուցանմուշները:

Мы осуждаем то, что произошло с армянским народом. Польские депутаты почтили память жертв Геноцида армян
Республика Польша осуждает то, что произошло с армянским народом. это должно стать уроком для всех нас. Об этом заявил глава группы дружбы Польша-Армения парламента Польши Радослав Фогель.
Возглавляемая им делегация в сопровождении руководителя группы дружбы Армения-Польша Арусяк Джулхакян 2 апреля посетила мемориальный комплекс Цицернакаберд.
Члены делегации возложили венок и возложили цветы к вечному огню, увековечивающему память о Геноциде армян, молча почтили память святых мучеников.
Они также посетили Музей-институт Геноцида, ознакомились с удостоверяющими документами о Геноциде, осмотрели экспонаты.