Քերոբյանը մասնակցել է «Թվինինգ» ծրագրի ավարտական համաժողովին
Նախարար Վահան Քերոբյանը մարտի 28-ին մասնակցել է «Ստեղծել պայմաններ Հավատարմագրման եվրոպական համագործակցության կողմից Հայաստանի հավատարմագրման համակարգի ճանաչման համար» խորագրով «Թվինինգ» ծրագրի ավարտական համաժողովին։
Վահան Քերոբյանը նշել է, որ այս ծրագիրը հնարավորություն է ընձեռում զարգացնել ու ամրապնդել Հայաստանի Հավատարմագրման ազգային մարմնի կարողությունները՝ համապատասխանեցնելով դրանք Հավատարմագրման եվրոպական համագործակցության (EA) հետ ասոցիացման անդամակցության պայմաններին։
Եվրոպական Միության կողմից ֆինանսավորվող Թվինինգ ծրագրի աշխատանքները մեկնարկել են 2021 թ․ հունիսին։
Ծրագրի նպատակն էր աջակցել ԵՄ-Հայաստան համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի (ՀԸԳՀ/CEPA) իրականացմանը ՀՀ հավատարմագրման և համապատասխանության գնահատման միջազգայնորեն ընդունված համակարգի ամրապնդման տեսանկյունից՝ դիտարկելով դրանք որպես որակի ազգային ենթակառուցվածքի հիմնասյուներ։

Kerobyan participated in the "Twinning" program graduation conference
On March 28, Minister Vahan Kerobyan participated in the final conference of the "Twinning" program entitled "Create conditions for recognizing Armenia's accreditation system by the European Accreditation Cooperation."
Vahan Kerobyan noted that this program provides an opportunity to develop and strengthen the capabilities of the National Accreditation Body of Armenia, aligning them with the association's membership conditions with the European Cooperation for Accreditation (EA).
The works of the Twinning project financed by the European Union started in June 2021.
The purpose of the project was to support the implementation of the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA/CEPA) from the point of view of strengthening Armenia's internationally accepted accreditation and conformity assessment, considering them as pillars of the national quality infrastructure.