Պենտագոնը Հայաստանի ԱԱԾ-ին ամենագնացներ է նվիրում
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների պաշտպանության դեպարտամենտի Վտանգների նվազեցման գործակալությունը «Զանգվածային ոչնչացման զենքի տարածման կանխարգելման» ծրագրի շրջանակներում Հայաստանին որպես նվիրատվություն տրամադրում է մի շարք տեխնիկական սարքավորումներ, 13 ամենագնաց մեքենաներ և դրանց պահեստամասեր։
ՀՀ կառավարության որոշման համաձայն, նշված գույքն ամրացվելու է ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությանը` սահմանապահ զորքերի կողմից իրենց առջև դրված խնդիրների առավել արդյունավետ լուծման նպատակով:
Չզեկուցվող հարցերի թվում ընդգրկված այս նախագծը կառավարության նիստում հավանություն ստացավ ու առաջիկայում կներկայացվի խորհրդարանի վավերացմանը։

The Pentagon donates SUVs to the National Security Service of Armenia
The Threat Reduction Agency of the Department of Defense of the United States of America provides technical equipment, all-terrain vehicles, and spare parts to Armenia as a donation within the framework of the "Proliferation Prevention of Weapons of Mass Destruction" program.
According to the decision of the Government of the Republic of Armenia, the said property will be attached to the National Security Service of the Republic of Armeniatoo to solve the problems the border guard troops face more effectively.
This project, included among the non-reportable issues, was approved at the government session and will be submitted to the parliament for ratification shortly.