Պենտագոնը Հայաստանի ԱԱԾ-ին ամենագնացներ է նվիրում
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների պաշտպանության դեպարտամենտի Վտանգների նվազեցման գործակալությունը «Զանգվածային ոչնչացման զենքի տարածման կանխարգելման» ծրագրի շրջանակներում Հայաստանին որպես նվիրատվություն տրամադրում է մի շարք տեխնիկական սարքավորումներ, 13 ամենագնաց մեքենաներ և դրանց պահեստամասեր։
ՀՀ կառավարության որոշման համաձայն, նշված գույքն ամրացվելու է ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությանը` սահմանապահ զորքերի կողմից իրենց առջև դրված խնդիրների առավել արդյունավետ լուծման նպատակով:
Չզեկուցվող հարցերի թվում ընդգրկված այս նախագծը կառավարության նիստում հավանություն ստացավ ու առաջիկայում կներկայացվի խորհրդարանի վավերացմանը։

Пентагон подарит внедорожники Службе национальной безопасности Армении
Агентство по уменьшению угрозы Министерства обороны Соединенных Штатов Америки предоставляет Армении ряд технических средств, 13 внедорожников и запасные части к ним в качестве пожертвования в рамках программы «Предотвращение распространения оружия массового уничтожения».
Согласно решению Правительства Республики Армения, указанное имущество будет закреплено за Службой национальной безопасности Республики Армения в целях более эффективного решения задач, стоящих перед пограничными войсками.
Этот проект, включенный в число неотчетных вопросов, был одобрен на заседании правительства и в ближайшее время будет внесен в парламент для ратификации.