Սա կոպիտ միջամտություն է ՀՀ ներքին գործերին. Նիկոլ Փաշինյանը՝ Ալիևի հայտարարությունների մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահի հայտարարություններին, թե Հայաստանը մոնոէթնիկ երկիր է, և Հայաստանում ազգային փոքրամասնություններ չկան․ «Նախ, սա ՀՀ-ի ներքին գործերին կոպիտ միջամտություն է: Բացի այդ, ՀՀ-ում ոչ միայն կան ազգային փոքրամասնություններ, այլև նրանք ներկայացված են ԱԺ-ում»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նաև նշել է. «Եթե սա միջամտություն չէ երկրի ներքին գործերին, ուրեմն արձանագրենք, որ Ադրբեջանում ոչ միայն մամուլի ու ընդդիմության, այլև ազգային փոքրամասնության ներկայացուցիչների նկատմամբ են հետապնդումները կրում համակարգային բնույթ։ Ադրբեջանում ազգային փոքրամասնությունների շահերը պաշտպանող լիդերների սպանությունների, բանտարկությունների մասին պատմող նյութերով հեղեղված է միջազգային մամուլը, ընդ որում, շատ դեպքերի մասին պատմում են ականատեսները, խոշտանգումների ենթարկված ակտիվիստները կամ սպանվածների հարազատները»:

This is a gross interference in the internal affairs of the Republic of Armenia; Nikol Pashinyan on Aliyev's statements (VIDEO)
RA Prime Minister Nikol Pashinyan referred to the statements of the President of Azerbaijan that Armenia is a mono-ethnic country and there are no national minorities in Armenia, "First, this is a gross interference in the internal affairs of the Republic of Armenia. In addition, there are not only national minorities in RA, but they are also represented in the National Assembly," said Nikol Pashinyan.
He also noted: "If this is not an interference in the country's internal affairs, then let's record that in Azerbaijan, the persecutions against not only the press and the opposition but also the representatives of the national minority have a systemic nature. "The international press is flooded with materials about the murders and imprisonments of leaders protecting the interests of national minorities in Azerbaijan. Many cases are told by witnesses, tortured activists, or relatives of the killed."