«Որ եկել է, ի՞նչ». ԱԺ նախագահը՝ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի այցի մասին
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն, անդրադառնալով ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովի՝ Հայաստան այցին, արձագանքել է. «Որ եկել է, ի՞նչ։ Ուզում եմ հասկանալ՝ այդ գալով ի՞նչ փոխվեց»։
Լրագրողի դիտարկմանը, թե ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն այցելել է Ջերմուկ, նա հռետորական հարց է տվել. «Ո՞ւ»։
Սիմոնյանը հիշեցրել է, որ ՀԱՊԿ-ը չի անում այն քայլերը, որ պետք է անի՝ ի ցույց դնելով իր բացակայությունը։ Սիմոնյանը նշել է, որ այդ այցերը չեն խանգարում, որ երկու օր անց Ադրբեջանը դիմի ագրեսիվ գործողությունների. «Իսկ քաղաքական առումով՝ ինքը եկավ, գնաց։ Թող գան, գնան. հարցը դրանով չի լուծվելու։ Իրանք կգան, կգնան, դա չի խանգարի երկու օր հետո որևէ գործողության։ Դրա փորձը մենք ունենք ավելի բարձր պաշտոնյանների այցելություններից հետո»։
Սիմոնյանը նշել է՝ անկախ նրանից, թե ՀՀ-ն որ համակարգի մեջ է գտնվում, մշտապես փորձում և փնտրում է բոլոր հնարավոր տեղերով իր անվտանգությունն ապահովել. «Եվ հաճախ տեսնում եք՝ այն սուր արձագանք է ստանում նույն ՀԱՊԿ-ի կողմից»։

"That he came, what ?" NA Speaker about the visit of CSTO General Secretary
NA Speaker Alen Simonyan, referring to CSTO Secretary General Imangali Tasmagambetov's visit to Armenia, responded, "That he came, what? I want to understand what changed with that coming."
To the journalist's observation that the CSTO General Secretary visited Jermuk, he asked a rhetorical question: "And?"
Simonyan noted that the CSTO needs to take the steps it should take, demonstrating its absence. Simonyan said that these visits did not prevent Azerbaijan from resorting to aggressive actions two days later, "And from the political point of view, he came and went. Let them come; let them go. The issue will still need to be resolved. They will come and go, which will not prevent any action after two days. We have the experience of this after the visits of higher officials.
Simonyan noted that regardless of the system RA is in, it always tries and seeks to ensure its security in all possible places, "And you often see that it receives a sharp reaction from the same CSTO."