Մտքեր են փոխանակել ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում առկա իրավիճակի շուրջ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովին:
Վարչապետը շնորհավորել է Ի. Տասմագամբետովին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում առկա իրավիճակի, տարածաշրջանային զարգացումների և անվտանգային մարտահրավերների շուրջ: Այս համատեքստում անդրադարձ է եղել հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակին և ՀԱՊԿ հավաքական պաշտպանության մեխանիզմներին վերաբերող մի շարք հարցերի:

Состоялся обмен мыслями о текущей ситуации в зоне ответственности ОДКБ
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня принял генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности Имангали Тасмагамбетова.
Премьер-министр поздравил И. Тасмагамбетова по случаю вступления в должность Генерального секретаря ОДКБ и пожелал ему плодотворной работы.
Собеседники обменялись мнениями о текущей ситуации в зоне ответственности ОДКБ, региональных событиях и вызовах безопасности. В этом контексте был обсужден ряд вопросов, касающихся ситуации на армяно-азербайджанской границе и механизмов коллективной обороны ОДКБ.