Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի առևտրի պալատի ներկայացուցիչներին
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի առեւտրի պալատի (ՀԱԱՊ) եւ պալատի անդամ-կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը ներկայացրել է Հայաստանում նախորդ եւ ընթացիկ տարվա մակրոտնտեսական եւ հարկաբյուջետային հիմնական ցուցանիշները, տնտեսական զարգացման միտումները:
Նիստի ընթացքում ներկաները քննարկել են ՀԱԱՊ անդամների բարձրացրած հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես՝ առողջության համապարփակ ապահովագրության համակարգի ներդրմանը, փոխարժեքի տատանումներին եւ դրանցով պայմանավորված խնդիրներին, Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումներին, Ռուսաստան-Ուկրաինա հակամարտության՝ Հայաստանի տնտեսության վրա հնարավոր ազդեցությանն առնչվող հարցեր:
Փոխվարչապետ Խաչատրյանը հայտնել է ՀՀ կառավարության հանձնառությունը Ամերիկայի առեւտրի պալատի համագործակցությամբ նպաստելու Հայաստանում բիզնես միջավայրի զարգացմանը, օտարերկրյա ներդրողների հետ կապերի ամրապնդմանը եւ պետություն-մասնավոր հատված արդյունավետ համագործակցության ամրապնդմանը:

Tigran Khachatryan received the representatives of the American Chamber of Commerce in Armenia
RA Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan received the American Chamber of Commerce in Armenia (ACC) representatives and the chamber's member organizations.
Welcoming the guests, the Deputy Prime Minister presented the leading macroeconomic and fiscal indicators of the previous and current year and economic development trends in Armenia.
During the session, the attendees discussed a wide range of issues raised by members of the CSTO, in particular, issues related to the implementation of the comprehensive health insurance system, exchange rate fluctuations and related problems, foreign investments in Armenia, the possible impact of the Russia-Ukraine conflict on Armenia's economy.
Deputy Prime Minister Khachatryan expressed the commitment of the RA government to contribute to the development of the business environment in Armenia, to strengthen relations with foreign investors, and to strengthen the practical cooperation between the state and the private sector with the collaboration of the American Chamber of Commerce.