Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Կարծիքներ են փոխանակվել միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության մի շարք հարցերի, այդ թվում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի և Հայաստանի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրության վերաբերյալ:
Մասնավորապես, խոսելով սահմանային իրավիճակի մասին, ներկայացրել եմ ՀԱՊԿ հավաքական պաշտպանության մեխանիզմների գործարկման վերաբերյալ տևական ժամանակ առկա խնդիրները և ՀՀ պաշտպանության նախարարության ակնկալիքները»,- տեղեկացրել է Պապիկյանը «ֆեյսբուքի» իր էջում:

RA Defense Minister Suren Papikyan received the delegation led by CSTO General Secretary Imangali Tasmagambetov, who arrived in Armenia on a working visit.
"Opinions were exchanged on several international and regional security issues, including the Armenian-Azerbaijani border and the military-political situation around Armenia.
In particular, speaking about the border situation, I presented the long-standing problems and the expectations of the RA Ministry of Defense regarding the implementation of CSTO collective defense mechanisms," Papikyan informed on his Facebook page.