ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն այցելել է Ջերմուկ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը այսօր՝ մարտի 16-ին աշխատանքային այցով Ջերմուկում է. այս մասին տեղեկացրել է Ջերմուկի համայնքապետ Վահագն Արսենյանը։
«Այցի շրջանակներում պն․ Տասմագամբետովի հետ, բարձրաստիճան զինվորականների ուղեկցությամբ, այցելել ենք սեպտեմբերյան ագրեսիայի հետևանքով տուժած վայրեր։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է քաղաքի տնտեսությանը հասցված վնասը, նաև բնակիչների մոտ առաջացած բազմաթիվ սոցիալական ու հոգեբանական խնդիրները։ Նշվել է, որ ռազմական գործողությունների պահին Ջերմուկի առողջարաններում ու հյուրատներում բազմաթիվ զբոսաշրջիկներ են եղել, նաև որ ադրբեջանական ագրեսիայի թիրախ են դարձել ոչ միայն ռազմական դիրքերը, այլև քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ։
Շնորհակալություն եմ հայտնում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովին՝ մեր խաղաղ քաղաքի նկատմամբ իրականացված ռազմական գործողություններն ու դրանց հետևանքները ուշադրության կենտրոնում պահելու, նաև ցուցաբերած սրտացավ վերաբերմունքի համար»,- գրել է նա ֆեյսբուքի իր էջում։

Генеральный секретарь ОДКБ посетил Джермук (ФОТО)
Генеральный секретарь ОДКБ Имангали Тасмагамбетов сегодня, 16 марта, посетил с рабочим визитом Джермук. Об этом сообщил мэр общины Джермук Ваагн Арсенян.
«В рамках визита делегация  с Тасмагамбетовым в сопровождении высокопоставленных военных побывали в местах, пострадавших от сентябрьской агрессии.
В ходе встречи был представлен ущерб, нанесенный экономике города, а также многочисленные социальные и психологические проблемы, вызванные жителями. Отмечалось, что во время боевых действий в санаториях и гостевых домах Джермука было много туристов, а объектом азербайджанской агрессии стали не только военные позиции, но и объекты гражданской инфраструктуры.
Благодарю Генерального секретаря ОДКБ Имангали Тасмагамбетова за то, что он держит в центре внимания боевые действия против нашего мирного города и их последствия, а также за сострадательное отношение", - написал он на своей странице в Facebook.