«Գնահատում եմ պարոն Թորոսյանի ձգտումը». Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է առողջապահության նախկին նախարար, ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանի՝ կորոնավիրուսի շրջանում ենթադրյալ չարաշահումների վերաբերյալ քրեական գործի մասին վերջին քննադատություններին․ «Ես գնահատում եմ պարոն Թորոսյանի ձգտումը՝ իր հետ աշխատած մարդուն դժվար իրավիճակում պաշտպանելու, նրա իրավունքների պաշտպանության անհրաժեշտության վրա ուշադրություն հրավիրելու։ Բարոյական առումով ես սա համարում եմ նորմալ։ Քաղաքական առումով սա ևս մի ապացույց է, թե ինչպիսի ժողովրդավարական կուսակցություն է «Քաղաքացիական պայմանագիրը», որտեղ կարող են լինել տարբեր տեսակետներ։ Իրավական առումով՝ հարցի պատասխանը կտա նախաքննությունը, հետագայում՝ դատաքննությունը, որը, ենթադրում եմ, լինելու է հրապարակային, եթե գործը հասնի դատաքննության փուլին։ Ես մտածում եմ, որ գործը կհասնի դատաքննության փուլին, որովհետև գիտեմ նաև իրավապահ մարմինների ձգտումը, որ եթե կա տեսանելի հավանականություն, որ գործը դատարանի ճանապարհին կամ դատարանում կարող է փլուզվել, ավելի լավ է գործը չսկսել»,- ասաց նա։
Ըստ վարչապետի՝ մեծ ողբերգություն չէ այն հանգամանքը, որ Թորոսյանը չի հավատում դատաիրավական համակարգին։
Փաշինյանը նաև նշել է, որ Թորոսյանի հետ պարբերաբար հանդիպում են, առնվազն՝ ՔՊ վարչության՝ ամեն շաբաթ տեղի ունեցող նիստերի ժամանակ։

«Я ценю стремление г-на Торосяна». Никол Пашинян
Премьер-министр РА Никол Пашинян сослался на недавнюю критику бывшего министра здравоохранения, депутата фракции ГД Арсена Торосяна в связи с уголовным делом о предполагаемых злоупотреблениях во время коронавируса.«Я ценю стремление господина Торосяна защитить человека в сложной ситуации, с которым он работал , обратить внимание на необходимость защиты его прав. С моральной точки зрения я считаю это нормальным. В политическом плане это еще одно доказательство того, насколько демократическая партия «Гражданский договор», где могут быть разные точки зрения. С юридической точки зрения ответ на вопрос даст предварительное следствие, затем суд, который, я полагаю, будет гласным, если дело дойдет до стадии судебного разбирательства. Я думаю, что дело дойдет до стадии судебного разбирательства, потому что я также знаю желание правоохранительных органов, что если есть видимая вероятность того, что дело может развалиться по дороге в суд или в суде, то лучше не возбуждать дело», — сказал он.
По словам премьер-министра, то, что Торосян не верит в судебную систему, не является большой трагедией.
Пашинян также отметил, что они регулярно встречаются с Торосяном, по крайней мере, во время еженедельных заседаний Департамента ГД.