ԱԶԲ-ն պատրաստ է շարունակել օժանդակությունը ՀՀ կառավարության նախաձեռնություններին
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Պաոլո Սպանտիգատիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը նշել է, որ Ասիական զարգացման բանկը մշտապես եղել եւ մնում է ՀՀ կառավարության վարած բարեփոխումներն ուղեկցող կարեւորագույն գործընկերներից մեկը: Տիգրան Խաչատրյանն անդրադարձել է նաեւ ԱԶԲ-ի հետ ունեցած համատեղ ծրագրերի ընթացքին` կարեւորելով ինչպես խոշոր ենթակառուցվածքային ծրագրերի, այնպես էլ հանրային եւ մասնավոր հատվածում գիտելիքի եւ փորձի փոխանակմանն ուղղված նախաձեռնությունների շարունակական ապահովման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաեւ ԱԶԲ-ի` Հայաստանի հետ նախանշած եւ մշակման փուլում գտնվող նոր ռազմավարության հիմնական ուղղությունների շուրջ:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Պաոլո Սպանտիգատին նշել է, որ Ասիական զարգացման բանկը պատրաստ է շարունակել օժանդակությունը ՀՀ կառավարության նախաձեռնություններին՝ ենթակառուցվածքների զարգացման, էներգետիկայի, առողջապահության, կրթության եւ այլ ոլորտներում:

ADB is ready to continue supporting the initiatives of the RA government
RA Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan received the delegation headed by Paolo Spantigati, director of the Armenian office of the Asian Development Bank.
Welcoming the guests, the Deputy Prime Minister noted that the Asian Development Bank has always been and remains one of the most critical partners accompanying the reforms carried out by the RA government. Tigran Khachatryan also referred to the progress of the joint projects with the ADB, highlighting the need to continuously provide large infrastructural projects and initiatives to share knowledge and experience in the public and private sectors.
The interlocutors also exchanged thoughts on the main directions of ADB's new strategy with Armenia, which is currently under development.
Expressing his gratitude for the reception, Paolo Spantigati noted that the Asian Development Bank is ready to continue supporting the RA government's initiatives in infrastructure development, energy, healthcare, education, and other fields.