Վարչապետն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» կազմակերպության նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր նախագահ և ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Նիկոլ Փաշինյանը և Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենը ջերմությամբ են հիշել ս.թ. փետրվարի 18-ին Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում ունեցած հանդիպումը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների և անվտանգային մարտահրավերների շուրջ: Քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանն ու կայունությանը վերաբերող հարցեր, երկուստեք կարևորվել են այդ ուղղությամբ շարունակական ջանքերը:

The Prime Minister received the President of Rasmussen Global organization
Prime Minister Nikol Pashinyan received Anders Fogh Rasmussen, the founding chairman of the international political consulting organization Rasmussen Global and former Secretary General of NATO, and the delegation led by him.
Nikol Pashinyan and Anders Fogh Rasmussen fondly remembered this year. The meeting was held on February 18 in the framework of the Munich Security Conference.
The interlocutors exchanged ideas on regional developments and security challenges. Issues related to security and stability in the South Caucasus were discussed, and continuous efforts in this direction were emphasized on both sides.