Վարչապետն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» կազմակերպության նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր նախագահ և ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Նիկոլ Փաշինյանը և Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենը ջերմությամբ են հիշել ս.թ. փետրվարի 18-ին Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում ունեցած հանդիպումը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների և անվտանգային մարտահրավերների շուրջ: Քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանն ու կայունությանը վերաբերող հարցեր, երկուստեք կարևորվել են այդ ուղղությամբ շարունակական ջանքերը:

Премьер-министр принял президента организации «Расмуссен Глобал»
Премьер-министр Никол Пашинян принял Андерса Фога Расмуссена, председателя-основателя международной политической консалтинговой организации «Расмуссен Глобал», бывшего генерального секретаря НАТО, и возглавляемую им делегацию.
Никол Пашинян и Андерс Фог Расмуссен с теплотой вспомнили встречу, которая состоялась 18 февраля в рамках Мюнхенской конференции по безопасности.
Собеседники обменялись мнениями о региональных событиях и вызовах безопасности. Были обсуждены вопросы, связанные с безопасностью и стабильностью на Южном Кавказе, подчеркнуты постоянные усилия в этом направлении с обеих сторон.