Քննարկվել են հայ-եգիպտական ներդրումային հնարավորությունները
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերենադ Գամիլի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էին նաև «Elsewedy Electric Group» ընկերության ներկայացուցիչները։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Հայաստանում ներդրումային հնարավորությունները, էներգետիկ ենթակառուցվածքների և վերականգնվող էներգիայի ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները։
Նախարարը նշել է, որ Հայաստանի ենթակառուցվածքները բավական արագ են զարգանում, Հայաստանի էներգետիկ համակարգում ենթակառուցվաքծերի կառուցման, վերակառուցման, վերազինման աշխատանքները հիմնականում իրականացվում են միջազգային մրցույթների միջոցով և եգիպտական ընկերությունները կարող են մասնակցություն ունենալ դրանց։ Քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

Armenian-Egyptian investment opportunities were discussed
RA Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan received the delegation led by Serenade Gamil, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Arab Republic of Egypt to the Republic of Armenia, which also included representatives of the Elsewedy Electric Group company.
During the meeting, investment opportunities in Armenia and opportunities for cooperation in energy infrastructure and renewable energy were discussed.
The minister noted that the infrastructures of Armenia are developing quite quickly, the works of construction, reconstruction, and re-equipment of infrastructure in the energy system of Armenia are mainly carried out through international tenders, and Egyptian companies can take part in them. Other issues of bilateral interest were discussed.