Քննարկվել են հայ-եգիպտական ներդրումային հնարավորությունները
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերենադ Գամիլի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էին նաև «Elsewedy Electric Group» ընկերության ներկայացուցիչները։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Հայաստանում ներդրումային հնարավորությունները, էներգետիկ ենթակառուցվածքների և վերականգնվող էներգիայի ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները։
Նախարարը նշել է, որ Հայաստանի ենթակառուցվածքները բավական արագ են զարգանում, Հայաստանի էներգետիկ համակարգում ենթակառուցվաքծերի կառուցման, վերակառուցման, վերազինման աշխատանքները հիմնականում իրականացվում են միջազգային մրցույթների միջոցով և եգիպտական ընկերությունները կարող են մասնակցություն ունենալ դրանց։ Քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

Обсуждены армяно-египетские инвестиционные возможности
Министр территориального управления и инфраструктуры РА Гнел Саносян принял делегацию во главе с Чрезвычайным и Полномочным Послом Арабской Республики Египет в Республике Армения Серенадом Гамилем, в состав которой входили также представители компании "Elsewedy Electric Group".
В ходе встречи были обсуждены инвестиционные возможности Армении, возможности сотрудничества в сферах энергетической инфраструктуры и возобновляемых источников энергии.
Министр отметил, что инфраструктуры Армении развиваются достаточно быстро, работы по строительству, реконструкции и переоснащению инфраструктуры в энергосистеме Армении в основном осуществляются посредством международных тендеров и в них могут принимать участие египетские компании. Были обсуждены и другие вопросы, представляющие двусторонний интерес.