«Կոռուպցիայի դեմ պայքարն այս իշխանության բրենդն է». նախարար
ՀՀ արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը հայտարարել է, որ համավարակի ընթացքում յուրացումներ կատարելու վարույթն ապացուցում է՝ այս իշխանության համար չկան յուրայիններ։
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում նա ասել է. «Հենց սա է կոռուպցիայի դեմ պայքարը, որտեղ չկան յուրայիններ, պետական պաշտոնյաների համար՝ երաշխիքներ։ Նման քրեական վարույթներով ամբողջ պետական համակարգը հասկանում է, որ կոռուպցիայի դեմ անզիջում պայքար է, և յուրայիններ չկան․ կատարել է հանցագործություն՝ պատժվելու է։ Պայքարը կոռուպցիայի դեմ այս իշխանության բրենդն է»։
Գրիգոր Մինասյանն անդադարձել է նաև քրեական վարույթի վերաբերյալ առողջապահության նախկին նախարար, ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանի քննադատություններին. «Ես հավատում եմ, որ պետության կայացման կարևոր հենասյուներից է հենց մրցակցությունը, ազատ արտահայտման երաշխավորումը, և նորմալ է, որ մարդն ունի իր դիրքորոշումները, նորմալ է, եթե արտահայտի իր դիրքորոշումը, դա կօգնի մեզ։ Ես կարդացի պարոն Թորոսյանի հայտարարությունները․ ինքը բարձրաձայնում էր հարցը, որ այդ հրամաններն իր օրոք են եղել, և ասում էր անգամ, որ ինքը ներգրավվի գործում։ Իսկ թե ինչու չի հարցաքննվել Թորոսյանը, արդեն չեմ կարող ասել, որովհետև յուրաքանչյուր քննիչ ինքն է որոշում՝ գործի շրջանակում ում հարցաքննել»։

"The fight against corruption is the brand of this government," minister
RA Minister of Justice Grigor Minasyan stated that the procedure of embezzlement during the pandemic proves that there are no embezzlements for this government.
In a briefing with journalists, he said, "This is exactly the fight against corruption, where government officials have no guarantees. With such criminal proceedings, the entire state system understands that it is an unrelenting fight against corruption, and there are no private ones. Committed a crime, he will be punished. The fight against corruption is the brand of this government."
Grigor Minasyan also addressed the criticisms of the former Minister of Health, Deputy of CP faction Arsen Torosyan regarding the criminal proceedings, "I believe that one of the important pillars of the establishment of the state is the competition itself, the guarantee of free expression, and it is normal that a person has his positions, it is normal if he expresses his position, it will help us. I read Mr. Torosyan's statements. He questioned whether those orders were issued during his time and even said he should be involved in the case. As for why Torosyan was not interrogated, I can't say because each investigator decides for himself who to interrogate in the scope of the case."