Հայաստանը կարծում է, որ ամբողջ աշխարհն իրեն պարտական է. Հաջիև
«Հայաստանը հույս ուներ, որ ՀԱՊԿ-ը կօգներ իրեն պահելու Ադրբեջանի տարածքները, սակայն կազմակերպությունը չցանկացավ լինել Երևանի արկածախնդիր քաղաքականության գործիքը»։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը։
«Հայաստանը կարծում է, որ ամբողջ աշխարհն իրեն պարտական է, և բոլորը պետք է գան ու իրենց փոխարեն կռվեն Ադրբեջանի դեմ։ Նրանց անհիմն պնդումները չեն ընդունվում, հետո Երևանում վիրավորվում են բոլորից»,- ասաց նա։
Հաջիևի խոսքով, ՀԱՊԿ անդամները լավ գիտեն՝ «Հայաստանը երկակի խաղ է խաղում: Օրինակ, վերջերս տեղի ունեցած դեպքը, երբ Երևանը հրաժարվեց կազմակերպության զորավարժություններն անցկացնել իր տարածքում»։

Армения считает, что весь мир в долгу перед ней. Гаджиев
«Армения надеялась, что ОДКБ поможет ей сохранить территории Азербайджана, но организация не хотела быть инструментом авантюристической политики Еревана». Об этом сообщил помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев.
«В Армении считают, что весь мир в долгу перед ними, и каждый должен прийти и воевать за них против Азербайджана. Их безосновательные претензии не принимаются, а потом они обижаются в Ереване", - сказал он.
По словам Гаджиева, члены ОДКБ прекрасно знают, что «Армения ведет двойную игру. Например, недавний инцидент, когда Ереван отказался проводить военные учения организации на своей территории».