Կեղծ տեղեկություն է, թե ՀՀ ԶՈՒ-ն ռազմական տեխնիկա է տեղափոխել Ստեփանակերտ-Ղայբալիշեն-Լիսագոր ճանապարհով
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մարտի 11-ին տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե  իբր ադրբեջանական տեսադիտարկման համակարգերն արձանագրել են ՌԴ խաղաղապահների ուղեկցությամբ ՀՀ ԶՈՒ ռազմական տեխնիկայի շարասյան երթը Ստեփանակերտ-Ղայբալիշեն-Լիսագոր ճանապարհով, չի համապատասխանում իրականությանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հայտնում է, որ այդ տեղեկությունները կեղծ են և ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումներ, ռազմական տեխնիկա Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում չկան:

Сообщение МО Азербайджана о том, что по дороге Степанакерт-Гайбалишен-Лисагор Вооруженные Силы РА переправляли военную технику, не соответствует действительности.
Распространенное 11 марта министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что азербайджанские системы видеонаблюдения якобы зафиксировали шествие военной техники ВС РА в сопровождении российских миротворцев по дороге Степанакерт-Гайбалишен-Лисагор, не соответствует действительности.
Министерство обороны РА еще раз сообщает, что данная информация является ложной и на территории Нагорного Карабаха нет подразделений и военной техники Вооруженных Сил РА.