Իրակլի Ղարիբաշվիլին հանդիպել է Ժաննա Անդրեասյանի հետ
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հանդիպել է Հայաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանի հետ։
Ըստ Վրաստանի կառավարության վարչակազմի, հանդիպմանը քննարկվել են Վրաստանի և Հայաստանի միջև բազմակողմ հարաբերությունները և արդյունավետ համագործակցությունը։ Ընդգծվել է, որ Վրաստանին և Հայաստանին կապում է դարավոր պատմությունը և բարիդրացիական հարաբերությունները։
«Քննարկվել են կրթության եւ գիտության ուղղությամբ երկու երկրների միջեւ առկա համագործակցությունը եւ այդ առումով ապագա հարաբերությունների ընդլայնման հարցերը։ Նշվել է, որ վրացական կողմը ակտիվորեն համագործակցում է հայ գործընկերների հետ և ապագայում կշարունակի ջանքերը կրթության ոլորտում փորձի փոխանակման, կրթության որակի ապահովման և բարեփոխումների հարցերով աշխատելու ուղղությամբ։
Ընդգծվել է, որ Վրաստանի կառավարությունը հավատարիմ է մնում որակյալ կրթության հասանելիության բարձրացմանը։
Կառավարության վարչությունում տեղի ունեցած հանդիպմանը ներկա են եղել կրթության և գիտության նախարար Միխեիլ Չխենկելին և Վրաստանում Հայաստանի դեսպան Աշոտ Սմբատյանը»,- ասված է տեղեկատվության մեջ։

Ираклий Гарибашвили встретился с Жанной Андреасян
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили встретился с министром образования, науки, культуры и спорта Армении Жанной Андреасян.
По сообщению администрации правительства Грузии, на встрече обсуждались многосторонние отношения и эффективное сотрудничество между Грузией и Арменией. Было подчеркнуто, что Грузию и Армению связывают многовековая история и добрососедские отношения.
«Были обсуждены существующее сотрудничество двух стран в сфере образования и науки и вопросы расширения будущих отношений в этой связи. Отмечалось, что грузинская сторона активно сотрудничает с армянскими партнерами и в дальнейшем продолжит свои усилия в направлении обмена опытом в сфере образования, обеспечения качества образования и работы над реформами.
Было подчеркнуто, что правительство Грузии по-прежнему привержено расширению доступа к качественному образованию.
На встрече, состоявшейся в Правительственном департаменте, присутствовали министр образования и науки Михаил Чхенкели и посол Армении в Грузии Ашот Смбатян", - говорится в сообщении.