ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Հունաստանի վարչապետի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականին
Մարտի 9-ին Հունաստան աշխատանքային այցի շրջանակներում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հունաստանի վարչապետի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Թանոս Դոկոսի հետ:
Ա. Գրիգորյանը ցավակցել է Թ. Դոկոսին մարտի 2-ին Հունաստանում տեղի ունեցած մահացու երկաթուղային աղետի կապակցությամբ:
Քարտուղար Գրիգորյանը զրուցակցին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամն ու ՀՀ արտաքին քաղաքականության մարտահրավերները: Վերոնշյալի համատեքստում Ա. Գրիգորյանն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղ և Լաչինի միջանցք անհապաղ միջազգային փաստահավաք առաքելություն գործուղելու անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ միջազգային անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող մի շարք հարցերի։

The Secretary of the Security Council met with the National Security Adviser of the Prime Minister of Greece
9 March, 13:34
On March 9, within the framework of his working visit to Greece, Secretary of the Council of Ministers Armen Grigoryan met with the National Security Adviser of the Prime Minister of Greece, Thanos Dokos.
A. Grigoryan expressed his condolences to T. Dokos on the March 2 fatal train disaster in Greece.
Secretary Grigoryan presented to the interlocutor the humanitarian crisis created in Nagorno-Karabakh due to Azerbaijan's illegal blocking of the Lachin Corridor and the challenges of RA's foreign policy. In the above context, A. Grigoryan emphasized the need to immediately send an international fact-finding mission to Nagorno-Karabakh and Lachin Corridor.
During the meeting, the parties discussed several issues related to regional and international security and stability.
The interlocutors emphasized with satisfaction the high level of Armenian-Greek bilateral cooperation.