Հայաստանը պատվիրել է հնդակական Marg 155/39 ինքնագնաց հաուբիցներ
Հայաստանը Kalyani Strategic Systems Limited (KSSL) ընկերության կողմից մշակված 155 մմ/39 ինքնագնաց MArG հաուբիցների փորձարկումներ է անցկացրել՝ նախքան սպառազինությունը պատվիրելը։ Այս մասին հայտնել է İIndianndian Defence Research Wing-ը։
«Kalyani Strategic Systems Limited ընկերության պաշտոնատար անձինք հայտարարել են, որ Marg 155/39 ինքնագնաց հաուբիցը մշակվել է 8 ամսում և փորձարկվել է հնդկական բանակի կողմից Բալասորում և Պոկրանում, նախքան այն առաջարկվել էր Հայաստանին, որը սպառազինության համակարգ էր փնտրում բարձրլեռնային շրջաններում ռազմական գործողություններ իրականացնելու համար, որտեղ Ադրբեջանի հետ հակամարտությունը շարունակվում է», - գրում է IDRW-ն:
Ինքնագնացի վրա տեղադրված MArG 155/ 39 հաուբիցը մոտ 40 օրվա ընթացքում կրկին փորձարկվել է Հայաստանի պաշտոնյաների ներկայությամբ, և գործարքը կնքվել է պաշտպանական ոլորտի ցուցահանդեսում այն բանից հետո, երբ այն համապատասխանել է հայկական բանակի կողմից սահմանված հրաձգության բոլոր չափանիշներին:

Armenia conducted trials of 155mm/39 MArG self-propelled howitzers developed by Kalyani Strategic Systems Limited (KSSL) before ordering the weapon. The Indian Defense Research Wing reported this.
"Kalyani Strategic Systems Limited officials stated that the Marg 155/39 self-propelled howitzer was developed in 8 months and tested by the Indian Army in Balasore and Pokran before it was offered to Armenia looking for a weapon system for military operations in the highlands. Where the conflict with Azerbaijan continues," writes IDRW.
The self-propelled MArG 155/ 39 howitzer was tested again in the presence of Armenian officials in about 40 days. The deal was sealed at a defense industry exhibition after it met all the marksmanship standards set by the Armenian military.