Քննարկվել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները
Մարտի 7-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահե Գևորգյանն ընդունել է Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ Լուիս Բոնոյին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցերի շուրջ: Քննարկվել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին: ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալն ընդգծել է, որ Ադրբեջանը չարամտորեն չի կատարում Լաչինի միջնացքի ապաշրջափակման վերաբերյալ Արդադարդատության միջազգային դատարանի հրատապ միջոց կիրառելու որոշումը:
Վահե Գևորգյանը Լուիս Բոնոյին է ներկայացրել մարտի 5-ին Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի դիվերսիոն հարձակման մանրամասները:

Обсуждены последние события в процессе урегулирования армяно-азербайджанских отношений
7 марта заместитель министра иностранных дел РА Ваге Геворкян принял старшего советника по переговорам на Кавказе, американского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Луиса Боно.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам региональной безопасности. Были обсуждены последние события в процессе урегулирования армяно-азербайджанских отношений.
В ходе встречи упоминался гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе в результате незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора. Заместитель министра иностранных дел РА подчеркнул, что Азербайджан злонамеренно не выполняет решение Международного суда ООН о применении срочных мер по разблокированию Лачинского пролива.
Ваге Геворкян представил Луи Боно подробности диверсионной атаки Азербайджана в Нагорном Карабахе 5 марта.