Քննարկվել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները
Մարտի 7-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահե Գևորգյանն ընդունել է Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ Լուիս Բոնոյին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցերի շուրջ: Քննարկվել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին: ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալն ընդգծել է, որ Ադրբեջանը չարամտորեն չի կատարում Լաչինի միջնացքի ապաշրջափակման վերաբերյալ Արդադարդատության միջազգային դատարանի հրատապ միջոց կիրառելու որոշումը:
Վահե Գևորգյանը Լուիս Բոնոյին է ներկայացրել մարտի 5-ին Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի դիվերսիոն հարձակման մանրամասները:

The latest developments of the Armenia-Azerbaijan relations regulation process were discussed
On March 7, RA Deputy Foreign Minister Vahe Gevorgyan received Senior Adviser on Caucasian Negotiations, US Co-Chair of the OSCE Minsk Group, Luis Bono.
The interlocutors exchanged ideas on regional security issues. The latest developments of the Armenia-Azerbaijan relations regulation process were discussed.
During the meeting, reference was made to the humanitarian crisis created in Nagorno-Karabakh due to Azerbaijan's illegal blocking of the Lachin Corridor. The Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia emphasized that Azerbaijan is maliciously not implementing the decision of the International Court of Justice to apply an urgent measure regarding the unblocking of the Lachin Corridor.
Vahe Gevorgyan presented to Louis Bono the details of the sabotage attack of Azerbaijan in Nagorno-Karabakh on March 5.