Ադրբեջանը փորձում է արդարացնել ԼՂ խաղաղ բնակչության դեմ հերթական ահաբեկչությունը կեղծ պահանջներով. Մարուքյան
Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը Թվիթերում գրել է. «Այսօր ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը հարձակվել եւ սպանել է Լեռնային Ղարաբաղի 3 ոստիկանի, եւս մեկ ոստիկան հոսպիտալացվել է:
Ադրբեջանը փորձում է արդարացնել ԼՂ խաղաղ բնակչության դեմ հերթական ահաբեկչությունը կեղծ պահանջներով, որոնք արդեն իսկ ջախջախվել են Արդարադատության միջազգային դատարանում»:

Azerbaijan is trying to justify another terrorist attack against the civilian population of Nagorno-Karabakh with false claims. Marukyan
Edmon Marukyan, the ambassador with special assignments in Armenia, wrote on Twitter, "Today, the Azerbaijani subversive group attacked and killed three policemen of Nagorno-Karabakh; another policeman was hospitalized.
"Azerbaijan is trying to justify another terrorist attack against the civilian population of Nagorno-Karabakh with false claims, which have already been defeated in the International Court of Justice."