Արթուր Դավթյանը նշանակվել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի նախագահ
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագրով Արթուր Դավթյանը նշանակվել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի նախագահ նշանակելու մասին:
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 4-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի՝ 2023 թվականի փետրվարի 27-ի ԲԴԽ-27-Ո-91 որոշմամբ ներկայացրած առաջարկությունը.
Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի քաղաքացիական գործերի քննության դատական կազմի դատավոր Արթուր Դավթյանին նշանակել Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի նախագահ՝ վեց տարի ժամկետով»,- ասված է նախագահի հրամանագրում:

Артур Давтян назначен председателем антикоррупционной палаты Кассационного суда
Указом президента РА Ваагна Хачатуряна Артур Давтян назначен председателем антикоррупционной палаты Кассационного суда.
«На основании части 1 статьи 139 и части 4 статьи 166 Конституции, а также предложения, внесенного Высшим судебным советом, решением от 27 февраля 2023 года ВСС-27-О-91.
Судья рассмотрения гражданских дел антикоррупционной палаты Кассационного суда Артур Давтян назначен председателем антикоррупционной палаты Кассационного суда сроком на шесть лет", - говорится в указе президента.