Խոստանում եմ անել հնարավորը հայ-ադրբեջանական հակամարտության լուծման և հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման համար. ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ ներկայացվում է նորանշանակ դեսպանը:
«Ծանոթացե՛ք Հայաստանում Միացյալ Նահանգների 10-րդ դեսպան Քրիստինա Քվինի հետ, որը Երևան է ժամանել երկու շաբաթ առաջ։
Այս կարճ տեսանյութում դեսպանն անդրադառնում է իր ծննդավայր հայաշատ Կալիֆորնիային, պատմում իր առաջին հանդիպման մասին Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված ընտանիքների հետ  և ներկայացնում է այն վայրերը, որ հասցրել է այցելել Երևանում՝ ծանոթանալու Հայաստանի պատմությանն ու մշակույթին։
Դեսպանը խոսում է նաև Հարավային Կովկասում տևական խաղաղության հաստատման ջանքերին աջակցելու, հայ-ամերիկյան հարաբերություններն ամրապնդելու, Հայաստանի պայծառ ու բարեկեցիկ ապագայի կերտմանը նպաստելու իր պատրաստակամության մասին»,- ասվում է տեսանյութին կից հաղորդագրությունում։

Обещаю сделать все возможное для разрешения армяно-азербайджанского конфликта и нормализации армяно-турецких отношений. Посол США в Армении
Посольство США в Армении опубликовало видеоролик, представляющий новоназначенного посла.
«Познакомьтесь с Кристиной Куинн, 10-м послом США в Армении, которая прибыла в Ереван две недели назад.
В этом коротком видео посол рассказывает о своем родном городе, армянонаселенной Калифорнии, рассказывает о своей первой встрече с семьями перемещенных лиц из Нагорного Карабаха и представляет места, которые ей удалось посетить в Ереване, чтобы познакомиться с историей и культурой Армении.
Посол также говорит о своей готовности поддержать усилия по установлению прочного мира на Южном Кавказе, укреплению армяно-американских отношений и внести вклад в построение светлого и благополучного будущего Армении", - говорится в сообщении, прикрепленном к видео.