Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Միշուստինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Միխայիլ Միշուստինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ և մաղթում ամենայն բարիք։
Պետական սոցիալ-տնտեսական և քաղաքական գործունեության Ձեր հարուստ փորձով, նպատակներին և խնդիրներին հասնելու կարողությամբ Ձեզ արժանի հարգանք եք վայելում:
Ցանկանում եմ երախտագիտությամբ նշել Ձեր անձնական ներդրումը Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև` մեր երկրների ժողովուրդների դաշնակցային ավանդույթների, դարավոր բարեկամության և փոխադարձ աջակցության վրա հիմնված հարաբերությունների ամրապնդման գործում։
Ակնկալում եմ կառուցողական երկխոսության և ռազմավարական փոխշահավետ համաձայնագրերի իրականացման ուղղությամբ ակտիվ համատեղ աշխատանքի շարունակականություն, ինչը, վստահ եմ, բխում է մեր ժողովուրդների և պետությունների հիմնարար շահերից, ինչպես նաև կնպաստի Հարավային Կովկասում տևական խաղաղության, կայունության և անվտանգության ապահովմանը։
Կրկին շնորհավորում եմ Ձեզ, Միխայիլ Վլադիմիրի, մաղթում եմ քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում»։

Никол Пашинян поздравил Мишустина с днем ​​рождения
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание главе правительства Российской Федерации Михаилу Мишустину по случаю дня рождения. В сообщении говорится:
"Уважаемый Михаил Владимир,
Сердечно поздравляю вас с днем ​​рождения и желаю вам всего наилучшего.
Обладая богатым опытом государственной общественно-экономической и политической деятельности, умением добиваться поставленных целей и задач, Вы пользуетесь заслуженным уважением.
Хочу с благодарностью отметить Ваш личный вклад в укрепление отношений между Арменией и Россией, основанных на союзнических традициях народов наших стран, вековой дружбе и взаимной поддержке.
Рассчитываю на продолжение активной совместной работы по реализации конструктивного диалога и взаимовыгодных стратегических договоренностей, что, уверен, вытекает из коренных интересов наших народов и государств, а также будет способствовать обеспечению прочного мира, стабильности и безопасности в Южный Кавказ.
Еще раз поздравляю Вас, Михаил Владимирович, желаю Вам крепкого здоровья, благополучия и успехов во всех Ваших начинаниях».