Բունդեսթագի պատգամավորները նախատեսում են այցելել տարածաշրջան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Բունդեսթագի Գերմանիա-Հարավային Կովկաս բարեկամության խմբի անդամների հետ` խմբի նախագահ Յոհան Դավիդ Վադեպհուլի գլխավորությամբ:
Վարչապետը կարևորել է Հայաստանի և Գերմանիայի խորհրդարանականների միջև համագործակցության շարունակական զարգացումը, այդ թվում` միջազգային հարթակներում: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Գերմանիայի հետ տարբեր ուղղություններով, այդ թվում` քաղաքական ու տնտեսական փոխգործակցությունը ՀՀ կառավարության համար ունի առանցքային նշանակություն:
Յոհան Դավիդ Վադեպհուլը տեղեկացրել է, որ առաջիկայում նախատեսում են այցելել տարածաշրջան և շեշտել Հայաստանի հետ միջխորհրդարանական կապերի ամրապնդման կարևորությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ինչպես երկկողմ կապերին, այնպես էլ Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումներին, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին: Վերջինիս հաղթահարման գործում կարևորվել է միջազգային հանրության շարունակական ու հետևողական ուշադրությունը և արձագանքը: Ընդգծվել է ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային դատարանի ընդունած որոշման` Ադրբեջանի կողմից անհապաղ իրականացման անհրաժեշտությունը:

Members of the Bundestag plan to visit the region
Prime Minister Nikol Pashinyan had a working breakfast with the members of the German-South Caucasus friendship group of the Bundestag, headed by the group's chairman, Johann David Wadephul.
The Prime Minister emphasized the continuous development of cooperation between Armenian and German parliamentarians, including on international platforms. Nikol Pashinyan noted that alliance with Germany in various directions, including political and economic cooperation, is essential for the RA government.
Johann David Vadephul said they plan to visit the region soon and emphasize the importance of strengthening inter-parliamentary relations with Armenia.
Both bilateral relations and developments in the South Caucasus and the humanitarian crisis created in Nagorno-Karabakh due to Azerbaijan's illegal blockade of the Lachin Corridor were discussed at the meeting. The international community's continuous and consistent attention and reaction were critical in overcoming the latter. The necessity of Azerbaijan's immediate implementation of the decision adopted by the International Court of Justice of the United Nations was emphasized.