Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Բեռլին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ աշխատանքային այցով ժամանել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն՝ Բեռլին:
Այցի շրջանակում վարչապետն այսօր հանդիպում կունենա ԳԴՀ կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ: Բանակցությունների ավարտից հետո ՀՀ վարչապետը եւ ԳԴՀ կանցլերը կհանդիպեն ԶԼՄ ներկայացուցիչներին՝ ամփոփելու հանդիպման արդյունքները:
Մարտի 2-ին Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Արտաքին հարաբերությունների գերմանական խորհուրդ։ Մարտի 3-ին նախատեսված է վարչապետ Փաշինյանի հանդիպումը ԳԴՀ նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հետ: Այցի շրջանակում տեղի կունենան մի շարք այլ հանդիպումներ ևս:

Prime Minister Nikol Pashinyan arrived in the Federal Republic of Germany, Berlin, on a working visit with his wife, Anna Hakobyan.
As part of the visit, the Prime Minister will meet with the Chancellor of the GDR, Olaf Scholz, today. After the negotiations, the RA Prime Minister and the Chancellor of the GDR will meet with the media representatives to summarize the meeting results.
On March 2, Nikol Pashinyan will visit the German Council of Foreign Relations. Prime Minister Pashinyan is scheduled to meet with the President of the GDR, Frank-Walter Steinmeier, on March 3. Several other meetings will take place within the framework of the visit.