«Մարտի 1-ի գործով բացահայտվել է, որ ջոկատներ են կազմվել, ապօրինի վճարումներ են արվել». վարչապետ
«Մարտի 1-ը բացահայտված է, բայց մեղավորները դեռևս պատժված չեն», - հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
Խոսելով մարտի 1-ի մեղավորների՝ դեռևս պատժված չլինելու պատճառների մասին, նա նշել է. «Ամենատարբեր պատճառներով, այդ թվում՝ ձեզ հայտնի իրավական մի շարք որոշումներով։ Բայց նաև ասեմ՝ այն, որ մինչև հիմա մարտի 1-ի մարդասպանները հայտնաբերված չեն, դա չի նշանակում, որ այդպես չի լինի։ Ամենամեծ խնդիրներից մեկը հետևյալն է՝ քրեական գործի վարույթներով հիմնավորվել, ապացուցվել է, որ նախաքննությունը 2008թ. մարտի 1-ից անմիջապես հետո ոչ միայն ջանք չի գործադրել, որ տեղի ունեցած հանցագործությունը բացահայտվի, այլև բոլոր հնարավոր ջանքերը գործադրվել են, որ բացահայտումը կամ դժվար լինի, կամ անհնար դառնա։ Միայն մի դրվագ հիշեցնեմ՝ այստեղից հավաքված պարկուճները հետագայում քրեական գործի շրջանակներում փոխվել էին՝ իրական պարկուճները փոխարինվել էին այլ պարկուճներով»։
Փաշինյանը հիշեցրել է՝ քրեական գործի շրջանակներում պարզվել է, որ ջոկատներ են կազմվել, ապօրինի վճարումներ արվել, և դա արվել է բանակի հովանու ներքո։

"In the case of March 1, it was revealed that squads were formed, illegal payments were made," prime minister
"March 1 has been revealed, but the culprits have not been punished yet," RA Prime Minister Nikol Pashinyan stated in a briefing with journalists.
He noted why the perpetrators of March 1 had not been punished yet, "For various reasons, including several legal decisions known to you. But let me also say that the fact that the murderers of March 1 have not been found yet does not mean that it will not happen. One of the biggest problems is the following: based on the criminal case proceedings, it has been proven that the investigation immediately after March 1, 2008, not only made no effort to uncover the crime that occurred but also made every possible effort to make discovery either difficult or become impossible. Let me remind you of only one episode:: the cartridges collected from here were later changed within the framework of the criminal case; other cartridges replaced the real cartridges."
Pashinyan reminded that within the framework of the criminal case, it was found that squads were formed, illegal payments were made, and this was done under the auspices of the army.