ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաները հարգանքի տուրք են մատուցել Սումգայիթի զոհերի հիշատակին
1988 թվականի փետրվարի 27-29-ը Սումգայիթում իրականացված հայերի ջարդերի 35-րդ տարելիցին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ու Անվտանգության խորհրդի անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու ոճրագործության զոհերի հիշատակին:
Բարձրաստիճան պաշտոնյաները ծաղկեպսակ են դրել եւ ծաղիկներ խոնարհել Ադրբեջանի Սումգայիթ, Կիրովաբադ (Գանձակ), Բաքու քաղաքներում ադրբեջանական կառավարության կազմակերպած կոտորածներին զոհ գնացած հայերի հիշատակը հավերժացնող խաչքարերին:

On the 35th anniversary of the massacre of Armenians in Sumgait on February 27-29, 1988, led by Prime Minister Nikol Pashinyan, Speaker of the National Assembly Alen Simonyan, President of the Republic Vahagn Khachaturyan and members of the Security Council visited the Tsitsernakaberd Memorial to pay tribute to the victims of the crime.
The high-ranking officials laid a wreath and bowed flowers to the khachkars perpetuating the memory of the Armenians who died in the massacres organized by the Azerbaijani government in the cities of Sumgait, Kirovabad (Gandzak), Baku.