Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Քուվեյթի Պետության էմիրին և վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Քուվեյթի Պետության էմիր շեյխ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ-Սաբահին և վարչապետ Ահմադ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Սաբահին՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Ջերմ շնորհավորանքներ եմ հղում Ձեզ և Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին Քուվեյթի Պետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Լիահույս եմ, որ մեզ կհաջողվի իրացնել Հայաստանի և Քուվեյթի միջև առկա համագործակցության մեծ ներուժը՝ նոր լիցք հաղորդելով երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը՝ ի բարօրություն մեր ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև կայունություն և առաջընթաց»։
Քուվեյթի Պետության վարչապետին ուղղված ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին Քուվեյթի Պետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Հաստատակամ ենք համատեղ ջանքերով Հայաստանի Հանրապետության և Քուվեյթի Պետության միջև հարաբերությունները որակական նոր մակարդակի բարձրացնելու հարցում՝ ի շահ մեր երկրների զարգացման և ժողովուրդների բարօրության։
Առիթը պատեհ համարելով՝ մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ և երջանկություն, իսկ Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև առաջընթաց»։

Премьер-министр направил поздравительные послания эмиру и премьер-министру Государства Кувейт
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания эмиру Государства Кувейт шейху Навафу аль-Ахмаду аль-Джаберу ас-Сабаху и премьер-министру Ахмаду Навафу аль-Ахмаду ас-Сабаху по случаю Дня независимости.
Об этом говорится в послании на имя Эмира Государства Кувейт.
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Кувейта с Днем независимости, национальным праздником Государства Кувейт.
Я искренне надеюсь, что мы сможем реализовать большой потенциал сотрудничества между Арменией и Кувейтом, придав новый импульс развитию двусторонних отношений на благо наших народов.
Пользуясь случаем, желаю вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Кувейта - прочной стабильности и прогресса».
Об этом говорится в послании на имя премьер-министра Государства Кувейт.
Сердечно поздравляю вас и дружественный народ Кувейта с Днем независимости, национальным праздником Государства Кувейт.
Мы полны решимости совместными усилиями поднять отношения между Республикой Армения и Государством Кувейт на новый качественный уровень на благо развития наших стран и благосостояния народов.
Воспользовавшись случаем, я желаю вам успехов и счастья, а дружественному народу Кувейта - прочного прогресса».