Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի Հանրապետության վարչապետ Կայա Կալասին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Շնորհավորում եմ Ձեզ Էստոնիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ։
Կցանկանայի գոհունակությամբ նշել Հայաստանի և Էստոնիայի միջև առկա բարեկամական հարաբերությունների բարձր մակարդակը ինչպես քաղաքական, այնպես էլ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող՝ տնտեսության տարբեր բնագավառներում։
Մենք բարձր ենք գնահատում Եվրոպայում Հայաստանի կարևոր գործընկերներից մեկի՝ Էստոնիայի պատրաստակամությունը Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին և հանրային կառավարման բարելավման գործընթացներին աջակցելու գործում։
Կարևորում ենք նաև Էստոնիայի աջակցությունը ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա զարգացման, ինչպես նաև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրականացման գործում։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ, իսկ Էստոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

The Prime Minister sent a congratulatory message to the Prime Minister of Estonia
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of the Republic of Estonia, Kaya Karasi, on National Day. The message reads:
Congratulations on the National Day of the Republic of Estonia, Independence Day.
I want to note with satisfaction the high level of friendly relations between Armenia and Estonia, both political and mutual interest in various sectors of the economy.
We appreciate the readiness of one of Armenia's essential partners in Europe, Estonia, to support democratic reforms in Armenia and the process of improving public administration.
We also attach importance to Estonia's support for the further development of the Armenia-EU partnership and the implementation of the comprehensive and enlarged partnership agreement.
Taking the opportunity, I wish you new successes and the friendly people of Estonia peace and prosperity. "