Վաչե Տերտերյանը հանդիպել է Ֆրանսիական զարգացման գործակալության ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը հանդիպել է Ֆրանսիական զարգացման գործակալության ներկայացուցիչների հետ:
Ֆրանսիական զարգացման գործակալության խորհրդական Վաչե Փափազյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և ներկայացրել է գործակալության կատարած աշխատանքները: Փափազյանը նշել է, որ ֆրանսիական կողմը ունի մեծ փորձառություն ջրային ռեսուրսների կառավարման ոլորտում և կարող է մեթոդական աջակցություն տրամադրել:
Նախարարի տեղակալը ողջունել է հյուրերին և նշել՝ քանի որ Վեդու ջրամաբարի շինարարությունը արդեն գտնվում է ավարտական փուլում, արդյունավետ գյուղատնտեսություն կազմակերպելու համար անհրաժեշտ է ավելի ակտիվ և ինտենսիվ խորհրդատվական աշխատանքեր կատարել:
Վաչե Տերտերյանը կարևորել է նաև արդյունավետ համագործակցությունը ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության հետ: ՀՀ ՏԿԵՆ ջրային կոմիտեի և Տարածքային զարգացման հիմնադրամի ներկայացուցիչները ներկայացրել են կատարված աշխատանքները, բարձրացրել մի շարք հարցեր և խնդիրներ և կարևորել են նման հանդիպումները։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հանդիպում ունենալ ՀՀ ՏԿԵ նախարարության ջրային կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ՝ ծրագրի հետ կապված այլ հարցեր քննարկելու նպատակով:

Vache Terteryan met with representatives of the French Development Agency
RA Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Vache Terteryan met with representatives of the French Development Agency.
Adviser to the French Development Agency Vache Papazyan thanked for the reception and presented the work done by the agency. Papazyan noted that the French side has extensive experience in water resource management and can provide methodological support.
The Deputy Minister welcomed the guests and noted that the construction of Vedu Wedu Wedu is already in the final stage. To organize practical agriculture, conducting more active and intensive consulting is necessary.
Vache Terteryan also highlighted the practical cooperation with the RA Ministry of Economy. Representatives of the MTA Water Committee and the Territorial Development Foundation presented the work done, raised several issues and problems, and highlighted such meetings.
An agreement has been reached to meet with representatives of the Water Committee of the Ministry of MTA of the Republic of Armenia to discuss other issues related to the program.