Արարատ Միրզոյանին Սիրիայում ընդունել է երկրի նախագահ Բաշար ալ-Ասադը
Փետրվարի 23-ին Դամասկոսում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար ալ-Ասադն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին: Զրուցակիցները քննարկել են Սիրիայի՝ աղետից տուժած շրջաններում ստեղծված իրավիճակն ու առկա խնդիրները հաղթահարելուն ուղղված աշխատանքները:
Հանդիպման օրակարգում էին նաև հայ-սիրիական երկկողմ հարաբերությունների հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել միջազգային հարթակներում փոխգործակցությանը: Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր:
ՀՀ ԱԳ նախարարը Սիրիայի նախագահին է ներկայացրել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները, ինչպես նաև Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ստեղծված հումանիտար ծանր իրավիճակը:

Ararat Mirzoyan was received by the country's president Bashar al-Assad in Syria
Syrian President Bashar al-Assad received Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan. The President thanked Armenia for the rescue teams and humanitarian aid directed to the regions affected by the earthquake. Assad emphasized the historical ties that unite Syria and Armenia.
President Assad also emphasized the importance of developing joint bilateral cooperation between Syria and Armenia, which will meet the common interests of both people.
Ararat Mirzoyan expressed his condolences on the devastating earthquakes and assured that Armenia stands by Syria, remembering how Syria helped Armenia.