Քերոբյանը ընդունել է «Berlin Economics» անկախ խորհրդատվական ընկերության ղեկավարին
Նախարար Վահան Քերոբյանը փետրվարի 23-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող գերմանական տնտեսական թիմի, «Berlin Economics» անկախ խորհրդատվական ընկերության (GET/BE) ղեկավար Ռիկարդո Ջիուչիին։
Բեռլին Էքոնոմիքսը ֆինանսավորվում է Գերմանիայի էկոնոմիկայի նախարարության կողմից, վերջինս էլ քաղաքականության մշակման ուղղությամբ խորհրդատվական ծառայություն է մատուցում Արևելյան Եվրոպայի երկրներին՝ այդ թվում ՝ Հայաստանին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ջրածնային էներգետիկային, արևային կայանների կիրառմանը, ներդրումային հնարավորություններին, միգրացիոն հոսքերին և այլ խնդիրներին վերաբերող հարցեր։

Керобян принял главу независимой консалтинговой компании «Berlin Economics».
23 февраля министр Ваан Керобян принял находящегося с рабочим визитом в Армении руководителя немецкой экономической группы независимой консалтинговой компании «Berlin Economics» (GET/BE) Риккардо Джуччи.
Berlin Economics финансируется Министерством экономики Германии, которое предоставляет консультационные услуги по вопросам политики странам Восточной Европы, включая Армению.
В ходе встречи обсуждались вопросы, связанные с водородной энергетикой, использованием солнечных электростанций, инвестиционными возможностями, миграционными потоками и другие вопросы.