Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ճապոնիայի կայսերը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ազգային տոնի՝ Նորին Մեծություն Ճապոնիայի կայսեր ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ճապոնիայի կայսերը:
«Հայաստանը մեծապես կարևորում է Ճապոնիայի հետ բարեկամական կապերի ամրապնդումը և խորացումը:
Համոզված եմ, որ անցած տարիների ընթացքում մեր երկրների միջև արձանագրված ձեռքբերումները և փոխադարձ հարգանքի վրա խարսխված հարաբերություններն ամուր հիմք են համագործակցության հետագա զարգացման և ընդլայնման համար՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ և կայսերական ընտանիքին քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ճապոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

The President sent a congratulatory message to the Emperor of Japan
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, sent a congratulatory message to the Emperor of Japan on the birthday of His Majesty the Emperor of Japan.
"Armenia attaches great importance to the strengthening and deepening friendly ties with Japan.
I am sure that the achievements recorded between our countries over the past years and the relations based on mutual respect are a solid basis for the further development and expansion of cooperation for the benefit of our people.
I wish you and the imperial family good health and success and peace and prosperity to the friendly people of Japan."