ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը։
«Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում փետրվարի 20-ին մասնակցել եմ «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որից հետո մեկնարկել է
շրջայցը ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների տաղավարներ:
Ծանոթացել եմ ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների, հանդիպումներ ունեցել ռազմարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Շրջայցի ընթացքում այցելել եմ նաեւ հայկական տաղավար»,- այս մասին ասվում է նախարարի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ։

Suren Papikyan participated in the official opening ceremony of the "IDEX AND NAVDEX 2023" exhibition (PHOTOS)
RA Minister of Defense Suren Papikyan participated in the official opening ceremony of the "IDEX AND NAVDEX 2023" exhibition.
"During my working visit to the United Arab Emirates on February 20, I participated in the official opening ceremony of the "IDEX AND NAVDEX 2023" exhibition, after which I started
a tour of the booths of the companies represented at the show.
I got acquainted with several of the newest samples of the military industry, had meetings with the heads of large military-industrial companies, and discussed several issues related to military cooperation.