ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը։
«Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում փետրվարի 20-ին մասնակցել եմ «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որից հետո մեկնարկել է
շրջայցը ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների տաղավարներ:
Ծանոթացել եմ ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների, հանդիպումներ ունեցել ռազմարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Շրջայցի ընթացքում այցելել եմ նաեւ հայկական տաղավար»,- այս մասին ասվում է նախարարի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ։

Сурен Папикян принял участие в официальной церемонии открытия выставки "IDEX AND NAVDEX 2023" (ФОТО)
Министр обороны РА Сурен Папикян принял участие в официальной церемонии открытия выставки "IDEX AND NAVDEX 2023".
«Во время рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты, 20 февраля, я принял участие в официальной церемонии открытия выставки «IDEX AND NAVDEX 2023», после чего начался осмотр стендов компаний, представленных на выставке.
Я ознакомился с рядом новейших образцов военной промышленности, имел встречи с руководителями крупных предприятий военно-промышленного комплекса, обсудил ряд вопросов, связанных с военным сотрудничеством.