Փաշինյանը և Մենենդեսը քննարկել են Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումները
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումները, Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակը:
Վարչապետն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված ծանր հումանիտար իրավիճակը: Կարևորվել է այս ուղղությամբ միջազգային հանրության հետևողական ուշադրությունն ու հասցեական արձագանքը:

Pashinyan and Menendez discussed the developments taking place in the South Caucasus
Within the framework of the Munich Security Conference, Prime Minister Nikol Pashinyan had a meeting with Bob Menendez, chairman of the US Senate Foreign Relations Committee.
The interlocutors discussed the developments in the South Caucasus region and the situation around Nagorno Karabakh.
The Prime Minister referred to the difficult humanitarian situation in Nagorno-Karabakh due to Azerbaijan's illegal blocking of the Lachin Corridor. The international community's consistent attention and targeted response in this direction were emphasized.