Վարչապետը Եվրոպական ներդրումային բանկի նախագահի հետ քննարկել է համատեղ նոր ծրագրերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենում հանդիպում է ունեցել Եվրոպական ներդրումային բանկի նախագահ Վերներ Հոյերի հետ:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և ԵՆԲ-ի միջև համագործակցությունը և տարբեր ոլորտներում իրականացվող համատեղ ներդրումային ծրագրերը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ ԵՆԲ-ի հետ գործակցությամբ կյանքի կոչվող ծրագրերը մեծ նշանակություն ունեն մեր երկրի գործարար շրջանակների և քաղաքացիների համար, քանի որ ծրագրերն ուղղված են մասնավոր հատվածի ֆինանսավորմանը, տարբեր ենթակառուցվածքային հանգույցների բարելավմանը: Վարչապետը նաև նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է ԵՆԲ-ի հետ քննարկել նոր ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները:
Վերներ Հոյերն արդյունավետ է գնահատել ՀՀ կառավարության հետ համագործակցությունը և նշել, որ ԵՆԲ-ն պատրաստ է քննարկել հայ գործընկերների հետ տարբեր ուղղություններով նոր նախագծերի իրականացման հնարավորությունները:

Премьер-министр обсудил новые совместные программы с президентом Европейского инвестиционного банка
Премьер-министр Никол Пашинян в Мюнхене встретился с президентом Европейского инвестиционного банка Вернером Хойером.
Премьер-министр особо отметил сотрудничество между Правительством Республики Армения и ЕИБ и осуществляемые в различных сферах совместные инвестиционные программы. Никол Пашинян подчеркнул, что проекты, реализуемые в сотрудничестве с ЕИБ, имеют большое значение для деловых кругов и граждан нашей страны, так как проекты направлены на финансирование частного сектора и улучшение различных узлов инфраструктуры. Премьер-министр также отметил, что правительство РА заинтересовано в обсуждении возможностей реализации новых программ с ЕИБ.
Вернер Хойер высоко оценил сотрудничество с правительством РА и отметил, что ЕИБ готов обсуждать с армянскими партнерами возможности реализации новых проектов в различных направлениях.