Վարչապետը Եվրոպական ներդրումային բանկի նախագահի հետ քննարկել է համատեղ նոր ծրագրերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենում հանդիպում է ունեցել Եվրոպական ներդրումային բանկի նախագահ Վերներ Հոյերի հետ:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և ԵՆԲ-ի միջև համագործակցությունը և տարբեր ոլորտներում իրականացվող համատեղ ներդրումային ծրագրերը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ ԵՆԲ-ի հետ գործակցությամբ կյանքի կոչվող ծրագրերը մեծ նշանակություն ունեն մեր երկրի գործարար շրջանակների և քաղաքացիների համար, քանի որ ծրագրերն ուղղված են մասնավոր հատվածի ֆինանսավորմանը, տարբեր ենթակառուցվածքային հանգույցների բարելավմանը: Վարչապետը նաև նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է ԵՆԲ-ի հետ քննարկել նոր ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները:
Վերներ Հոյերն արդյունավետ է գնահատել ՀՀ կառավարության հետ համագործակցությունը և նշել, որ ԵՆԲ-ն պատրաստ է քննարկել հայ գործընկերների հետ տարբեր ուղղություններով նոր նախագծերի իրականացման հնարավորությունները:

The Prime Minister discussed new joint programs with the President of the European Investment Bank
Prime Minister Nikol Pashinyan met with the President of the European Investment Bank, Werner Hoyer, in Munich.
The Prime Minister emphasized the cooperation between the Government of the Republic of Armenia and the National Bank of Armenia and the joint investment programs implemented in various fields. Nikol Pashinyan noted that the projects implemented in cooperation with the EBRD are of great importance for our country's business circles and citizens, as the projects aim to finance the private sector and improve various infrastructure nodes. The Prime Minister also noted that the RA government is interested in discussing the possibilities of implementing new programs with the National Bank of Ukraine.
Werner Heuer evaluated the cooperation with the RA government effectively. He noted that the EBRD is ready to discuss the possibilities of implementing new projects in different directions with Armenian partners.