Մյունխենում Փաշինյան-Ալիև հանդիպում այս պահին նախատեսված չէ
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպման վերաբերյալ այս պահին  պայմանավորվածություն չկա. այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ վարչապետի աշխատակազմի Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Եթե նման հանդիպում նախատեսվի, մենք կտեղեկացնենք»,- հայտնեցին գերատեսչությունից։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 16-19-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Մյուխեն: Վարչապետը կմասնակցի Մյունխենի անվտանգության համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը: Համաժողովի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը երկկողմ մի շարք հանդիպումներ կունենա արտերկրի գործընկերների հետ:

Встреча Пашиняна и Алиева в Мюнхене на данный момент не планируется
На данный момент нет договоренности относительно встречи премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева в рамках Мюнхенского форума по безопасности. Об этом Radar Armenia сообщили в отделе информации и общественных связей аппарата премьер-министра.
"Если такая встреча будет запланирована, мы сообщим", - сообщили в ведомстве.
Напомним , премьер-министр РА Никол Пашинян 16-19 февраля отбыл с рабочим визитом в Мюнхен. Премьер-министр примет участие в официальной церемонии открытия Мюнхенской конференции по безопасности. В рамках конференции Никол Пашинян проведет ряд двусторонних встреч с зарубежными партнерами.