Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Իրաքի Հանրապետության վարչապետ Մոհամմեդ Շիա Սուդանի հետ:
Զրուցակիցները կարևորել են հայ-իրաքյան հարաբերությունների զարգացումը տարբեր ուղղություններով, այդ թվում` քաղաքական և տնտեսական: Այդ առումով, կողմերն ընդգծել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի խորացման անհրաժեշտությունը, գործարարների շրջանում փոխգործակցության ընդլայնումն ու ամրապնդումը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում կազմակերպել Հայ-իրաքյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստ, որի ընթացքում կնախանշվեն հետագա քայլերն ու համատեղ ծրագրերը: Կարևորվել է նաև միջազգային հարթակներում փոխշահավետ համագործակցությունը:

Подчеркнута необходимость углубления торгово-экономических отношений между Арменией и Ираком.
Премьер-министр Никол Пашинян встретился с премьер-министром Республики Ирак Мохаммедом Шиа ас-Суданом в рамках Мюнхенской конференции по безопасности.
Собеседники подчеркнули развитие армяно-иракских отношений в различных направлениях, в том числе политическом и экономическом. В этой связи стороны подчеркнули необходимость углубления торгово-экономических связей между двумя странами, расширения и укрепления сотрудничества между деловыми кругами.
Достигнута договоренность организовать в ближайшее время заседание армяно-иракской межправительственной комиссии, в ходе которого будут намечены дальнейшие шаги и совместные планы. Также было отмечено взаимовыгодное сотрудничество на международных площадках.