Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիտվայի նախագահին՝ Ազգային տոնի կապակցությամբ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիտվայի Հանրապետության նախագահ Գիտանաս Նաուսեդային Ազգային տոնի կապակցությամբ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Լիտվայի ժողովրդին Լիտվայի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Հայաստանը կարևորում է Լիտվայի հետ գործընկերային հարաբերությունները և պատրաստակամ է զարգացնելու և ամրապնդելու համագործակցությունը երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում:
Գոհունակությամբ պետք է նշեմ, որ հայ-լիտվական հարաբերություններում առկա է բարձր մակարդակ, որը հիմնված է մեր ժողովուրդների բարեկամական ամուր կապերի վրա։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ մեզ կհաջողվի առավել խորացնել և ընդլայնել երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսությունը։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Լիտվայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message to the President of Lithuania on the occasion of the National Day
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, sent a congratulatory message to the President of Lithuania, Gitanas Nauseda, on the occasion of the National Day.
"I warmly congratulate you and the people of Lithuania on the National Day of the Republic of Lithuania.
Armenia values partnership relations with Lithuania and is ready to develop and strengthen cooperation in areas of mutual interest.
With satisfaction, there is a high level of Armenian-Lithuanian relations based on solid and friendly ties between our peoples.
We will likely further deepen and expand the political dialogue between the two countries thanks to joint efforts.