Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Խրիստոդուլիդիսին՝ պաշտոնում ընտրվելու առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում և լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեզ՝ Կիպրոսի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Խորապես հավատում եմ, որ Ձեր երկարամյա քաղաքական գործունեությունը և պետական գործչի հարուստ փորձն այն հիմքն են, որով Ձեր՝ նախագահի պատասխանատու պաշտոնավարումը կիրականացնեք մեծ նվիրվածությամբ, անսահման եռանդով և հստակ տեսլականով։
Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև ամուր բարեկամության վրա խարսխված հայ-կիպրական առանձնահատուկ հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ՝ հիմնված ընդհանուր արժեքների և մոտեցումների վրա:
Իմ խորին երախտագիտությունն եմ հայտնում Ձեզ, Կիպրոսի բարձրագույն իշխանություններին և կիպրացի եղբայրական ժողովրդին՝ մեր երկրի համար դժվարին պահերին մշտապես հայ ժողովրդի կողքին լինելու և անվերապահ զորակցության համար:
Միջազգային հարաբերություններում առկա խնդիրների շուրջ մեր համահունչ մոտեցումները մեզ դրդում են առավել սերտորեն և համակողմանիորեն զարգացնելու փոխգործակցությունը: Հայաստանը հանձնառու է ընդլայնելու և խորացնելու համագործակցությունը Կիպրոսի Հանրապետության հետ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:

Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of Cyprus
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Cyprus, Nikos Christodoulidis, on his election. The message states:
On behalf of the Government of the Republic of Armenia and myself, I would like to thank you for your very congratulations and best wishes on your election as the President of the Republic of Cyprus.
Your long-term political activity and rich experience as a statesman are the basis on which you will carry out your responsible office as president with great dedication, boundless energy, and a clear vision.
I am sure that the unique Armenian-Cypriot relations anchored on the solid friendship between our peoples will continue to develop based on shared values and approaches.
I express my deep gratitude to you, the highest authorities of Cyprus and the fraternal Cypriot people, for always being by the side of the Armenian people and for unconditional support during challenging moments for our country.
Our consistent approaches to issues in international relations motivate us to develop cooperation more closely and comprehensively. Armenia is committed to expanding and deepening cooperation with the Republic of Cyprus on bilateral and multilateral platforms.