Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Խրիստոդուլիդիսին՝ պաշտոնում ընտրվելու առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում և լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեզ՝ Կիպրոսի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Խորապես հավատում եմ, որ Ձեր երկարամյա քաղաքական գործունեությունը և պետական գործչի հարուստ փորձն այն հիմքն են, որով Ձեր՝ նախագահի պատասխանատու պաշտոնավարումը կիրականացնեք մեծ նվիրվածությամբ, անսահման եռանդով և հստակ տեսլականով։
Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև ամուր բարեկամության վրա խարսխված հայ-կիպրական առանձնահատուկ հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ՝ հիմնված ընդհանուր արժեքների և մոտեցումների վրա:
Իմ խորին երախտագիտությունն եմ հայտնում Ձեզ, Կիպրոսի բարձրագույն իշխանություններին և կիպրացի եղբայրական ժողովրդին՝ մեր երկրի համար դժվարին պահերին մշտապես հայ ժողովրդի կողքին լինելու և անվերապահ զորակցության համար:
Միջազգային հարաբերություններում առկա խնդիրների շուրջ մեր համահունչ մոտեցումները մեզ դրդում են առավել սերտորեն և համակողմանիորեն զարգացնելու փոխգործակցությունը: Հայաստանը հանձնառու է ընդլայնելու և խորացնելու համագործակցությունը Կիպրոսի Հանրապետության հետ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:

Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Кипра
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание Президенту Республики Кипр Никосу Христодулидису в связи с его избранием. В сообщении говорится:
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас и желаю всего наилучшего в связи с избранием на пост Президента Республики Кипр.
Я твердо верю, что ваша многолетняя политическая деятельность и богатый опыт государственного деятеля являются основой, на которой вы будете выполнять свои ответственные обязанности президента с большой самоотверженностью, безграничной энергией и ясным видением.
Уверен, что особые армяно-кипрские отношения, основанные на крепкой дружбе между нашими народами, будут и впредь развиваться на основе общих ценностей и подходов.
Выражаю Вам, высшим властям Кипра и братскому кипрскому народу, глубокую признательность за то, что Вы всегда находитесь на стороне армянского народа и безоговорочно поддерживаете в трудные для нашей страны минуты.
Наши последовательные подходы к вопросам международных отношений мотивируют нас на более тесное и всестороннее развитие сотрудничества. Армения привержена расширению и углублению сотрудничества с Республикой Кипр как на двусторонней, так и на многосторонней платформах.