Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ՄԽ ռուսաստանցի համանախագահին
Փետրվարի 9-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն աջակցելու հարցերով ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումների շուրջ:
Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ ադրբեջանական կողմի սադրանքները, ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ նկրտումներն ու ռազմատենչ հռետորաբանությունը խոչընդոտում են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը:

Арарат Мирзоян принял российского сопредседателя Минской группы ОБСЕ
9 февраля министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян принял российского сопредседателя Минской группы ОБСЕ, специального представителя министра иностранных дел России по поддержке нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.Игоря Ховаева.
Собеседники обменялись мнениями о последних событиях в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.
Арарат Мирзоян отметил, что установлению мира и стабильности в регионе препятствуют провокации азербайджанской стороны, посягательство на суверенную территории Армении и воинственная риторика