Հայաստանը բարձր է գնահատում Հնդկաստանի հետ բարեկամական հարաբերությունները. Ալեն Սիմոնյան
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին: Ողջունելով հյուրին՝ Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ թեև ավարտին է մոտենում դեսպանի դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետությունում, նրա հետևողական աշխատանքի արդյունքը շարունակական բնույթ է կրում։
«Հայաստանի Հանրապետությունը կարևորում և բարձր է գնահատում բարեկամական հարաբերությունները Հնդկաստանի հետ և խորապես շահագրգռված է խորացնելու հարաբերությունները բոլոր ոլորտներում»,- նշել է ՀՀ ԱԺ նախագահը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել համատեղ ստացված փոխգործակցության համար՝ նշելով, որ Հայաստանից ու հայ ժողովրդից իր երկիր ու իր ժողովրդին բարեկամություն, ջերմ հուշեր և հարուստ պատմություն է տանում:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդգծել է, որ Հնդկաստանը՝ որպես միջազգային հանրության ազդեցիկ անդամ, կարևոր դերակատարություն ունի գլոբալ և տարածաշրջանային հարցերում: Նա համոզմունք է հայտնել, որ այս համատեքստում միջխորհրդարանական ձևաչափով համատեղ անելիքները շատ են:

The Chairman of the National Assembly of the Republic of Armenia, Alen Simonyan received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of India to the Republic of Armenia Kishan Dan Deval. Welcoming the guest, Alen Simonyan noted that although the ambassador's diplomatic mission in the Republic of Armenia is coming to an end, the result of his consistent work is continuous.
"The Republic of Armenia values and highly values the friendly relations with India and is deeply interested in deepening the relations in all spheres," said the Speaker of the RA National Assembly.
The ambassador expressed his gratitude for the cooperation, noting that he brings friendship, warm memories, and a rich history from Armenia and the Armenian people to his country and his people.
At the end of the meeting, RA NA Speaker emphasized that India, as an influential member of the international community, has a vital role in global and regional issues. He expressed his belief that there is much to be done jointly in this context in the inter-parliamentary format.