Որոշ առաջընթաց կա, բայց մեր ընկալմամբ պրոցեսը մի փոքր դանդաղ է. Արարատ Միրզոյանը՝ հայ-թուրքական բանակցությունների մասին
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն անդրադարձել է հայ-թուրքական երկխոսությանը։ Ըստ նրա՝ Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև ընթանում է երկխոսություն սահմանների բացման և դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման վերաբերյալ. «Ուզում եմ վերահաստատել ՀՀ պատրաստակամությունը՝ անկեղծորեն ներգրաված լինելու այս գործընթացում, և այն տրամաբանական ու հնարավորինս արագ դրական ավարտի հասցնելու։ Որոշ առաջընթաց կա, մեր ընկալմամբ պրոցեսը մի փոքր դանդաղ է, բայց այնուամենայնիվ, դրական է, որ մենք ունենք դրական արձանագրումներ»,- ասել է Միրզոյանը՝ հավելելով, որ ՀՀ-ն ու Թուրքիան որոշել են վերացնել օդային բեռնափոխադրումների արգելքը։
Միրզոյանն անդրադարձել է Թուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժին. «Չնայած հարաբերությունների և իրադարձությունների ողջ բարդությանը ՀՀ-ն իր օգնության ձեռքն է մեկնել և հումանիտար աջակցության պատրաստակամություն է հայտնել և՛ Թուրքիային, և՛ Սիրիային:
Մենք, որպես 1988թ. ավերիչ երկրաշարժ տեսած ազգ, կարևորում ենք, որ բնական աղետների ժամանակ որևէ հասարակություն մենակ չմնա»:

There is some progress, but in our opinion the process is a bit slow; Ararat Mirzoyan on the Armenian-Turkish negotiations
RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan referred to the Armenian-Turkish dialogue. According to him, there is a dialogue between Armenia and Turkey regarding opening borders and establishing diplomatic relations, "I want to reaffirm RA's readiness to be sincerely involved in this process and bring it to a logical and positive end as soon as possible. There is some progress, in our opinion, the process is a little slow, but still, it is positive that we have positive records," Mirzoyan said, adding that Armenia and Turkey have decided to lift the ban on air cargo transportation.
Mirzoyan referred to the earthquake in Turkey, "We must be ready to extend our helping hand to all people who are in need at that moment due to a natural disaster."