Բեռլինում Միրզոյանը ներկայացրել է Թուրքիայի և Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման զարգացումները
Փետրվարի 6-ին աշխատանքային այցով Բեռլինում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը որպես բանախոս հանդես է եկել Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամում տեղի ունեցած կլոր սեղան֊քննարկմանը։
Իր խոսքում նախարար Միրզոյանն անդրադարձ է կատարել Հարավային Կովկասում ստեղծված անվտանգային միջավայրին և Հայաստանի Հանրապետության առջև ծառացած մարտահրավերին, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին:
ՀՀ ԱԳ նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման  շուրջ վերջին զարգացումները:
Մտքեր են փոխանակվել հայ-գերմանական հարաբերությունների զարգացման, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ընդլայնման վերաբերյալ: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:

In Berlin, Mirzoyan presented the developments in the normalization of relations with Turkey and Azerbaijan
On February 6, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan, who was in Berlin on a working visit, spoke at the round table discussion held at the Friedrich Ebert Foundation.
In his speech, Minister Mirzoyan referred to the security environment created in the South Caucasus and the challenge facing the Republic of Armenia, the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, the humanitarian crisis created in Nagorno Karabakh as a result of the blocking of the Lachin Corridor by Azerbaijan.
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia presented the latest developments regarding regulating relations between Armenia and Azerbaijan.
Thoughts were exchanged on the development of Armenian-German relations, as well as the expansion of the RA-EU partnership. During the meeting, reference was also made to normalizing relations between Armenia and Turkey.