ՀՀ ԱԳ նախարարն ու Մյունխենի անվտանգության համաժողովի նախագահն անդրադարձել են տարածաշրջանային հարցերի
Փետրվարի 6-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Մյունխենի անվտանգության համաժողովի նախագահ Քրիստոֆ Հոյսգենի հետ: Կողմերն անդրադարձել են տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության մի շարք հարցերի:
Արարատ Միրզոյանը զրուցակցին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով ստեղծված ճգնաժամի մանրամասները և այս համատեքստում ընդգծել հանգուցալուծման ուղղությամբ միջազգային հանրության հստակ քայլերի հրամայականը։ ԱԳ նախարարը շեշտել է, որ Ադրբեջանը նպատակ է հետապնդում էթնիկ զտման ենթարկել Լեռնային Ղարաբաղի հայ բնակչությանը, որը կանխելու համար անհրաժեշտ է ավելացնել ճնշումն Ադրբեջանի նկատմամբ։
Զրուցակիցները քննարկել են նաև Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում համագործակցությանն առնչվող հարցեր:

The Minister of Foreign Affairs of Armenia and the Chairman of the Munich Security Forum referred to regional issues
On February 6, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan had a meeting with the Chairman of the Munich Security Forum, Christoph Heusgen. The parties discussed several regional and international security issues.
Ararat Mirzoyan presented to the interlocutor the details of the crisis caused by the blocking of the Lachin Corridor by Azerbaijan and, in this context, emphasized the imperative of clear steps by the international community toward the solution. The Minister of Foreign Affairs stressed that Azerbaijan aims to ethnically cleanse the Armenian population of Nagorno-Karabakh, to prevent which it is necessary to increase the pressure on Azerbaijan.
The interlocutors also discussed issues related to cooperation within the framework of the Munich Security Conference.