Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Բեռլին
Նախարար Միրզոյանը հանդիպում կունենա Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքի հետ, որից հետո նախարարները հանդես կգան մամուլի ասուլիսով:
Այցի շրջանակներում Արարատ Միրզոյանը հանդիպումներ կունենա նաև Գերմանիայի օրենսդիր մարմինների, փորձագիտական հանրության ներկայացուցիչների հետ։
Իր հանդիպումների ընթացքում նախարար Միրզոյանն անդրադարձ կկատարի Հայաստան-Գերմանիա և ՀՀ֊ԵՄ փոխգործակցության ընդլայնման հարցերին, Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության մարտահրավերներին, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Հայաստան֊Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի։

On February 6-7, Ararat Mirzoyan will be in Berlin on a working visit
Minister Mirzoyan will have a meeting with the Minister of Foreign Affairs of the Federal Republic of Germany, Annalena Baerbock, after which the ministers will hold a press conference.
Within the framework of the visit, Ararat Mirzoyan will also have meetings with German legislative bodies and expert community representatives.
During his meetings, Minister Mirzoyan will address the issues of expanding Armenia-Germany and RA-EU cooperation, the challenges of stability and security in the South Caucasus, the humanitarian crisis created in Nagorno-Karabakh as a result of Azerbaijan's blocking of the Lachin Corridor, the process of normalization of Armenia-Azerbaijan relations and other issues of bilateral interest.