Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Բեռլին
Նախարար Միրզոյանը հանդիպում կունենա Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքի հետ, որից հետո նախարարները հանդես կգան մամուլի ասուլիսով:
Այցի շրջանակներում Արարատ Միրզոյանը հանդիպումներ կունենա նաև Գերմանիայի օրենսդիր մարմինների, փորձագիտական հանրության ներկայացուցիչների հետ։
Իր հանդիպումների ընթացքում նախարար Միրզոյանն անդրադարձ կկատարի Հայաստան-Գերմանիա և ՀՀ֊ԵՄ փոխգործակցության ընդլայնման հարցերին, Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության մարտահրավերներին, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Հայաստան֊Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի։

6-7 февраля Арарат Мирзоян будет находится с рабочим визитом в Берлине
Министр Мирзоян встретится с министром иностранных дел ФРГ Аналеной Бербок, после чего министры проведут пресс-конференцию.
В рамках визита Арарат Мирзоян также проведет встречи с представителями законодательных органов Германии и экспертного сообщества.
В ходе встреч министр Мирзоян рассмотрит вопросы расширения сотрудничества Армения-Германия и Армения-ЕС, вызовы стабильности и безопасности на Южном Кавказе, гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе в результате блокирования Азербайджаном Лачинского коридора. , процесс нормализации армяно-азербайджанских отношений и другие вопросы, представляющие двусторонний интерес.