Լյովա Սարգսյանից բռնագանձման է ենթակա 9 միլիոն 408 հազար դոլար և 9 անշարժ գույք. դատախազություն
Բռնագանձման է ենթակա Լյովա Ազատի Սարգսյանից և նրա ընտանիք անդամներից 9 միլիոն 408 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ, որից միայն առևտրային բանկում առկա ավանդի գումարը կազմում է 6 միլիոն 800 հազար ԱՄՆ դոլար, ինչպես նաև օրինական եկամուտներով չեն հիմնավորվել 9 անշարժ գույքի ձեռքբերում, 2 շարժական գույքերի ձեռքբերում, ինչպես նաև մասնակցություններ 3 կազմակերպություններում: Ըստ ՀՀ գլխավոր դատախազության՝ սրանք ունեն ապօրինի ծագում է ենթակա են բռնագանձման։
Լյովա Սարգսյանի մասով դատախազությունն ապօրինի է դիտարկել մեկ անշարժ գույք, ավտոմեքենա նաև առևտրային բանկում առկա ավանդի գումարը՝ 3մլն 500 հազար դոլար։

У Левы Саргсяна подлежат конфискации 9 миллионов 408 тысяч долларов и 9 объектов недвижимости. Прокуратура
У Левы Азати Саргсяна и членов его семьи подлежит конфискации сумма в эквиваленте 9 миллионов 408 тысяч долларов США, из которых только сумма депозита в коммерческом банке составляет 6 миллионов 800 тысяч долларов США, а также приобретение 9 недвижимых имуществ и двух движимых имуществ, которые не были обеспечены законным доходом., а также участие в доле в 3 организациях. По данным Генеральной прокуратуры РА, они имеют незаконное происхождение и подлежат конфискации.
В отношении Левы Саргсяна прокуратура также незаконно учла одно недвижимое имущество, автомобиль и сумму депозита в коммерческом банке - 3 миллиона 500 тысяч долларов.