Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության նախագահ Դրուպատի Մուրմուին ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա առթիվ:
«Այսօր մենք ականատես ենք Հնդկաստանի նշանակալի առաջընթացին և նվաճումներին, ինչը նպաստել է երկրի հեղինակության բարձրացմանը միջազգային ասպարեզում։ Դրա վառ վկայությունն է ՄԱԿ անվտանգության խորհրդում Հնդկաստանի հաջող անդամակցությունը, ինչպես նաև այս տարի Մեծ Քսանյակի և Շանհայի համագործակցության կազմակերպության նախագահությունը։
Հայաստանը հատուկ նշանակություն է տալիս Հնդկաստանի հետ դարավոր պատմական կապերի և փոխվստահության վրա հիմնված ավանդական ջերմ հարաբերությունների խորացմանն ու զարգացմանը՝ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի նոր որակ և բովանդակություն հաղորդել քաղաքական, տնտեսական և մշակութային բնագավառներում համագործակցության համակողմանի զարգացմանը»:

The President sent a congratulatory message to the President of India
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, sent a congratulatory message to the President of the Republic of India, Draupadi Murmu, on Republic Day.
"Today, we are witnessing significant progress and achievements of India, which has contributed to the rise of the country's reputation in the international arena. India's thriving membership in the UN Security Council, as well as this year's presidency of the G20 and the Shanghai Cooperation Organization, are clear proof of this.
Armenia attaches particular importance to the deepening and developing traditional warm relations based on centuries-old historical ties and mutual trust with India in all areas of mutual interest. With joint efforts, it will be possible to add new quality and content to the comprehensive development of cooperation in the political, economic, and cultural spheres."